De parel is terug van weggeweest
De parel is terug van weggeweest. De kracht van de parel is al eeuwen – sinds de ontdekking van parels in oesters – een belangrijk symbool in verschillende culturen en tradities over de hele wereld. De spirituele betekenis ervan wordt vaak geassocieerd met zuiverheid, wijsheid en innerlijke rust.
Coco Chanel
Coco Chanel was natuurlijk een groot liefhebber van parels. De manier waarop Chanel parels (nep en echte) op een nonchalante manier combineerde, was fantastisch. Toch bleven parels voor mijn gevoel het meest horen bij keurige en chique dames met een Chanel jasje, een twinset of col truitje. Dames zoals Joyce Carpati die ik in New York heb ontmoet.
Mannen en parels
Het dragen van parelkettingen door mannen is de laatste jaren steeds populairder geworden. Denk bijvoorbeeld aan zanger Claude, die ook tijdens het Songfestival in Bazel optrad mét parelketting, Het heeft ook te maken met de opkomst van gender neutrale mode. Mannen benadrukken met zo’n ketting hun eigen stijl, maar voor sommigen is het misschien ook wel een manier om connectie te maken met hun spirituele kant. In Parijs fotografeerde ik een paar jaar geleden iemand in een stoere outfit die trots zijn/haar parelketting showde. Het bleek een ontwerp van Vivienne Westwood, bijzonder door het medaillon eraan.
Ik vond het geweldig en was ‘verkocht’. Het inspireerde mij om ook eens parels te gaan dragen. Connectie maken met mijn spirituele kant is niet dé reden, ik vind het vooral goed passen bij m’n gezicht omdat m’n huid iets lichter is geworden in de loop der jaren. Coco Chanel had volkomen gelijk toen ze zei:
“Diamonds can be a girl’s best friend, but pearls will make you shine like the moonlight”
Combineren
Een fijne bijkomstigheid is om met verschillende parelkettingen te kunnen ‘spelen’, net zoals dat met kleding kan. Om de parels die ik van m’n schoonmoeder heb geërfd te combineren met tweedehands nepperds die ik de afgelopen jaren heb verzameld. En met m’n nieuwste aanwinst: een ketting met de grotere zoetwater parels, gemaakt door Jojama Jewelry. Of met het kettinkje – met daaraan o.a. een veertje met stippen – dat ik bij Moniek Postma vond. Mijn ‘parels’ hebben ook niet allemaal dezelfde kleur. Ook daar speel ik graag mee. Soms hang ik aan een van de kettingen een medaillon. Je hoeft er ook geen keurig twinset of bloesje bij te dragen. Bij een stoere trui past het ook heel goed. Kortom: parels zijn voor mij heerlijk speelgoed. En wie weet kom ik spelenderwijs toch ook meer in contact met m’n spirituele kant. En een beetje meer wijsheid en innerlijke rust is natuurlijk ook nooit weg!
Bril: Frances Klein via Mooie Ogen
zonnebril: Oliver Goldsmith via Mooie Ogen
stropdas: Kenzo (langdurig bruikleen van meneer B)
Heel goed, ben het helemaal met je eens. Ik heb ze ook weer tevoorschijn gehaald.
Wat leuk Greetje, het past ook bij veel!
Leuk hoor. Ik ben dol op parels.
Parels blijken toch populairder dan ik dacht gezien de vele reacties die ik de afgelopen dagen kreeg.